بعضی وقت ها لازم است کارآفرینان از دور به کل قضیه نگاهی مجدد کنند تا بتوانند مسیرشان را به شکل واضحی تشخیص دهند!

چتان دوب (Chetan Dube)، مدیر عامل و موسس کمپانی IPsoft و اجینو پیس (Eugenio Pace)، مدیر عامل و موسس کمپانی Auth0، درباره چالش های ایجاد کردن یک تجارت جدید و بهترین استراتژی ها برای این حل کردن این چالش ها صحبت می کنند.

چالش های تاسیس کمپانی را کمی در مورد توضیح میدهید؟

آن گونه که چتان دوب، مدیر عامل و موسس کمپانی IPsoft توضیح می دهد، در سال های اولیه تاسیس کمپانیتان، ممکن است مشکل باشد که مردم دیگر را قانع کنید که باور کنند که کمپانی شما می تواند یک نوآوری باشد و ارزشی داشته باشد.

او می گوید: " در ابتدا این که دیگران را قانع کنید که کمپانیتان می خواهد یک فرآورده یا سرویس کاملا نوآورانه را وارد بازار کند، کار دشواری می باشد و شما نیاز به تلاش و اراده و پشتکار قوی برای این کار خواهید داشت. این در صورتی است که اگر حتی کمپانی شما شیر پاکتی را با قیمتی مناسب تر ارایه کند؛ کار آسان تری خواهد بود! چون در ابتدا کسی حرف شما را باور نمی کند و مهم ترین چالشی که با آن مواجه می شوید این است که شما را دست کم می گیرند!"

به عقیده دوب، امروزه تجارت ها باید حتما از نوآوری های تکنولوژیکی استفاده کنند.

او می گوید:

"البته این (نوآوری های تکنولوژیکی) کار کار آسانی نخواهد بود ولی مسلما یکی از الزامات کارآفرین بودن می باشد"

دوب فکر می کند که موضوع سرعت در کارآفرینی موضوع مهمی است. او می گوید: " خیلی مهم است که هنگامی که ایده ای به ذهنتان رسید، کار را با سرعت شروع کنید و قوی و بدون ترس پیش بروید. البته فراموش نکنید که هرگز نباید کیفیت را فدای سرعت کنید!"

اجینو پیس، موسس و مدیر کمپانی Auth0 اضافه می کند که یکی از مهم ترین چالش هایی که کارآفرینان و مخصوصا کارآفرینانی که به شکل بین المللی کار می کنند با آن روبرو می شوند، نگه داشتن یک محیط کار به شکل بین المللی است.

او می گوید:" برای حل کردن این مشکل ما در کمپانی Auth0 یک ت کاری داریم که به شکل دورکاری انجام می گیرد. در حقیقت ما در شرکت نیازمند نیروی کاری نیستیم. علاوه بر آن، برای این که نیروهای کاری بین المللیمان را در کنار هم جمع کنیم، معمولا سعی می کنیم تا کنفرانس های ویدویی برای آن ها تشکیل دهیم. این کنفرانس ها معمولا سالی یک بار اتفاق می افتند."

پس برای مبارزه کردن با چالش هایی که کارآفرینان با آن مواجه می شوند معمولا به سخنان فیلسوفان متوسل می شوند. او می گوید: "من برای این که در کارم موفق شوم و به عنوان یک کارآفرین تازه کار، راهم را پیدا کنم، به سخنان و آموزه های فیلسوفان بزرگ دنیا متوسل شدم. شاید باور نکنید ولی این کار تاثیر بسیار مثبتی در روحیه من داشت و در سخت ترین شرایط به من کمک کرد تا راهم را پیدا کنم."

و کلام آخراین که  بعضی وقت ها لازم است کارآفرینان از دور به کل قضیه نگاهی مجدد کنند تا بتوانند مسیرشان را به شکل واضحی تشخیص دهند!

کارآفرینی کمپانی ,کارآفرینان ,گوید ,چالش ,مدیر ,موسس ,مدیر عامل ,موسس کمپانی ,کمپانی ipsoft ,کمپانی auth0 ,چالش هایی ,موسس کمپانی ipsoft منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

روشن نیوز سلامت مرکز کمک های درسی متن نوشته و دلنوشته های لیلا آموزش بورس ایران همه چی